Села повторно кандидат за градоначалник на Струга

Понеделник, 11 Сеп 2017 | Прочитано 2,624 пати.

Како што објавија од Алијансата за Албанците, Зијадин Села, ќе биде кандидат за градоначалник на општина Струга.


Села за градоначалничката функција се тркаше и на локалните избори во 2013 година и победи. Но, откако партијата доби места во новиот парламентарен состав, тој се откажа од локалната власт и стана пратеник.

[назад]
loading...
Коментари