Сообраќајот по влажни коловози, магла на Стража и Ѓавато

Вторник, 13 Фев 2018 | Прочитано 184 пати.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин Ѓавато, информира ЈП Македонијапат.


Снег врне во Тетово, Попова Шапка, Гостивар, Стража, Маврово, Прилеп, Охрид, Струга, Ресен, Крушево, Кичево, Македонски Брод, Буково, Ѓавато, Плетвар, Пресека и Железнец.


Од ЈП Македонијапат посочуваат дека е можна појава на поситни одрони на одредени патни правци кои поминуват низ клисурите и усеците.


Извор: МРТ

[назад]
loading...
Коментари