Барса дава 40 милиони евра, Кутињо и Дембеле за Нејмар

Вторник, 16 Јул 2019 | Прочитано 129 пати.

Барселона ќе даде 40 милиони евра, Филипе Кутињо и Усман Дембеле, за да го врати Нејмар, тврди „AC“.


Претходно од ПСЖ, веќе рекоа дека нема да го сопираат Нејмар при соодветна понуда . Не е тајна дека неговата желба е да игра рамо до рамо со Лео Меси. Тој го напушти „Камп Ноу“ летото 2017 година. Тогаш богатите Французи платија рекордни 222 милиони евра. Минатата сезона, Нејмар постигна 23 гола и 13 асистенции на 28 натпревари за парижаните.


Нејмар сака да го напушти Париз бидејќи не се чувствува среќен. Ова беше откриено од претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу, но додаде дека ПСЖ нема да го пушти.


Напаѓачот не користи средства за да се врати во Барселона, а за таа цел дури и рече пред неколку дена дека победата од 6:1 над ПСЖ во 2017 година е најубавиот момент во неговата кариера.


Тогаш Барселона стана првиот тим во историјата на КЕШ / Лигата на шампионите, кој продолжи напред по пораз од 0-4 во првиот меч. Кариоката беше еден од најголемите херои, откако реализираше два доцни гола за победата над неговиот иден тим.

[назад]
loading...
Коментари