11 пешаци санкционирани во Струга

11 пешаци санкционирани во Струга

На 20.04.2022 во периодот од 09.00 до 14.00 часот, при извршени сообраќајни контроли, полициските службеници од станицата за безбедност во патниот сообраќај Охрид затекнале и санкционирале 48 пешаци, информираат од МВР.

Од нив во Охрид 30, Струга 11, Кичево 6, Дебар 1.  Пешаците небезбедно преминале коловоз надвор од обележан пешачки премин, додаваат од МВР.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds