19 лица во Струга казнети поради неносење маски

19 лица во Струга казнети поради неносење маски

Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 69 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид 19, Струга 19, Кичево 25 и Дебар 6).

-Ним им се издадени прекршочни платни налози за сторен прекршок по член 6 став 1 од Уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето заради спречување на ширење на заразната болест COVID-19, информираат од СВР Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds