19 мртви во Русија откако патнички автобус падна од мост во замрзната река

19 мртви во Русија откако патнички автобус падна од мост во замрзната река

Руските локални власти соопштија дека 19 патници загинале, а 21 лице е повредено кога автобус паднал од мост во замрзната река во источниот дел на земјата. Министерството за вонредни ситуации соопшти дека автобусот патувал од Сретенск до Чита.

Во автобусот се превезувале 43 патници, а два хеликоптери и медицински тимови се упатиле на местото на несреќата. Се истражуваат причините за несреќата.

https://twitter.com/i/status/1201055935168421888

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds