• 22/09/2020

22 годишен затвореник пронајден мртов во својата ќелија

 22 годишен затвореник пронајден мртов во својата ќелија
loading...
Advertisement

На 24.11.2019 во 08.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека во КПС – Затвор К’шење бил пронајден починат Љ.М(22) од Куманово, без траги на насилство. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.