22 годишен затвореник пронајден мртов во својата ќелија

22 годишен затвореник пронајден мртов во својата ќелија

На 24.11.2019 во 08.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека во КПС – Затвор К’шење бил пронајден починат Љ.М(22) од Куманово, без траги на насилство. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds