33-годишник почина на лице место при извршување на работни задачи

33-годишник почина на лице место при извршување на работни задачи

Во Боговиње двајца работници се повредиле дур извршувале работни задачи на работно место, при што еден од нив починал на лице место, а другиот завршил во болница.

– На 15.02.2021 во 17.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека околу 16.30 часот во фирма во тетовско Боговиње, при извршување работни задачи, вработениот Ј.С.(33) од Боговиње се здобил со повреди од кои починал на местото, додека С.И.(31), исто така, вработен во фирмата се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, велат од МВР.

Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово извршиле увид и се преземаат мерки за документирање на случајот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds