34 нови случаи во Струга – 12 Оздравени

34 нови случаи во Струга – 12 Оздравени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3081 тестирања, регистрирани се 1198 нови случаи на коронавирус, додека пак на територија на Струга се регистрирани 34 ново случаи, оздравени се 12 пациенто.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds