5 степени по рихтер, нов земјотрес во Македонија

5 степени по рихтер, нов земјотрес во Македонија

Пет степени по рихтер е регистриран земјотрес во Македонија во 22 часот и 17 минути.

Епицентарот е на длабочина од 10 километри во близина на Мавровско езеро.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds