72-годишна стружанка затаила над 828 илјади денари данок

72-годишна стружанка затаила над 828 илјади денари данок

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 72-годишна стружанка. од Струга и против правно лице од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „даночно затајување“.

loading…

-Пријавената, за периодот од јули до септември минатата година, доставувала лажни податоци за своите приходи и приходите на правното лице на име на ДДВ и ПДВ, со што за себе и за правното лице се здобила со противправна имотна корист од 828.020 денари, информираат од МВР. извор: МВР

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds