АФАД: 14 лица загинаа, 12 се повредени, 45 хоспитализирани во силниот земјотрес во Турција

АФАД: 14 лица загинаа, 12 се повредени, 45 хоспитализирани во силниот земјотрес во Турција

Од минута во минта пристигнуваат нови информации по разорниот земјотрес вечерва во Турција. Медиумските екипи се на терен, секој канал во Турција емитува отворено вонредно студио. На последната прес конференција на Управата за управување со катастрофи и вонредни состојби беше речено дека бројката на загинати во земјотресот се искачи ан 14 лица.

12 лица биле повредени при потресот, а засега 45 лица се хоспитализирани. Ова се првични бројки кои беа соопштени од управата за катастрофи и вонредни состојби на Турција.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds