Албанија ќе лобира за прием на Косово во Советот на Европа

Албанија ќе лобира за прием на Косово во Советот на Европа

Претседателката на албанскиот парламент Линдита Никола на средбата со делегацијата на косовското Собрание во Тирана вети дека ќе лобира во сите парламенти на земјите членки на Советот на Европа за поддршка на пристапот на Косово во таа организација, пренесува Газете експрес. Делегацијата на Собранието на Косово, составена од потпретседателката Саранда Богујевци и пратениците Аријана Муслиу […]

The post Албанија ќе лобира за прием на Косово во Советот на Европа first appeared on TV21.mk.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy