• 23/09/2020

Албански државјанин со фалсификувана грчка лична карта приведен на охридскиот аеродром

 Албански државјанин со фалсификувана грчка лична карта приведен на охридскиот аеродром
loading...
Advertisement

На 20.01.2020 во 09.20 часот на Граничниот премин Аеродром „Свети Апостол Павле“ Охрид, на излез од Р.С.Македонија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, бил лишен од слобода M.O.(24) од Р.Албанија, кој приложил грчка лична карта на име Д.T.(23). Тој заедно со одземените предмети бил предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.

Извор: tv21.tv