Александар Вучиќ задржан во болница заради кардиоваскуларни проблеми

Vranjska banja, 21. oktobra 2019 – Predsednik Srbije Aleksandar Vucic obisao je danas rusenje starog rehabilitacionog centra i gradnju novog hotela, kao i rekonstrukciju pesacke zone u Vranjskoj Banji. PREDSEDNISTVO SRBIJE

Александар Вучиќ задржан во болница заради кардиоваскуларни проблеми

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, синоќа е примен и задржан на Воено-медицинската академија во Белград. Како што пренесуваат локалните медиуми, се работи за кардиоваскуларни проблеми, но неговата состојба била стабилна. Од медицинскиот центар соопштиле дека Вучиќ ќе биде задржан уште некое време заради претпазливост и дополнителни тестови.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds