Алиоски го опцу Ван Бисака: Да ти е*ам мајката! 🎥

Алиоски го опцу Ван Бисака: Да ти е*ам мајката! 🎥

Фудбалерот на Лидс и репрезентативец на Македонија, Езгјан Алиоски одигра важна улога во ремито против Манчестер јунајтед (0-0), но пред крајот на првото полувреме беше ептен нервозен.

Алиоски беше под остар притисок на Арон Ван Бисака, а тоа го изнервира македонскиот репрезентативец, кој го опцу неговиот ривал од Манчестер.

„Да ти е*ам мајката!“, му кажа Алиоски на Ван Бисака.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds