Алсат: Во пожарот во модуларната болница во Тетово има жртви и од пациентите и од медицинскиот персонал

Алсат: Во пожарот во модуларната болница во Тетово има жртви и од пациентите и од медицинскиот персонал

Според извори на Алсат, во пожарот во модуларната болница во Тетово има извештаи за жртви, како од пациентите така и од медицинскиот персонал.

Модуларната болница целосно изгоре, а пожарот се уште е активен во дел од зградата. Се очекува во секој момент изјава од властите за билансот на жртвите.

Противпожарната бригада е на местото на настанот, но има и бројни граѓани кои дошле да ја проверат состојбата на членовите на нивните семејства кои биле лекувани во оваа зграда.Повеќе информации наскоро..

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds