АМСМ:  На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата

АМСМ: На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Можеби ке те интересира




This will close in 0 seconds