Анадолу Ефес добива „засилување“

Анадолу Ефес добива „засилување“

Двократниот европски првак Анадолу Ефес добива „засилување“ во пресрет на продолжението на сезоната.

Во тимот се враќа еден од носителите на играта, Шејн Ларкин, кој некое време беше надвор од комбинација.

Плејмејкерот кој настапува и за репрезентацијата на Турција неодамна заигра првпат по повредата, ама имаше нови проблеми.

За среќа, повредата е санирана и тој се очекува да заигра следната седмица за пресметките со Басконија и Партизан, меѓутоа нема да биде тука за дуелот со Жалгирис.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy