Апокалиптични снимки од песочната бура над Анкара/ВИДЕО

Апокалиптични снимки од песочната бура над Анкара/ВИДЕО

Ретка песочната бура денеска околу 15 часот по локално време ги погоди окрузите Олатли и Хајман во Анкара.

Шест лица се повредени, а ветерот оштети неколку покриви на куќи и згради, откорна дрвја. Граѓаните во паника бараа засолниште,  а оради невремето имаше прекин на електричната енергија во центарот на градот.

Во помош на жителите на Анкара се вклучија и пожарникарите.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds