Аргентина ја декласира Италија и го освои „Финалисима“

Аргентина ја декласира Италија и го освои „Финалисима“

Аргентина како победник на Копа Америка, и одржа фудбалска лекција на Италија, шампионот на Европа, запиша победа со 3-0 и е прв победник на „финалисима“

Лаутаро Мартинез, Анхел ди Марија и Пауло Дибала ја декласираа Италија, на натпревар на кој Аргентина одигра перфектно, а Италија очајно.

За Италија, последниот меч го одигра легендарниот дефанзивец Џорџо Кјелини.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy