• 12/07/2020
 Арион Зиба се враќа во Струга ТЉ по успешната позајмица во Лабуништа

Арион Зиба се враќа во Струга ТЉ по успешната позајмица во Лабуништа

Екипата на Струга Трим Љум имаше среќа и поради прекинот на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, ќе остане во елитното друштво. 

Целта одново ќе биде иста, а тоа е опстанок во првата лига што е можно повеќе. По продолжувањето на неколку договори, Струга го врати перспективниот дефанзивец Арион Зиба кој беше позајмен во Лабуништа. 

18-годишникот мина една сезона во вториот ранг на фудбалот во Македонија, каде беше член на локалниот тим од Струга. Сепак, очигледно ќе добие шанса да се докаже и во ПМФЛ. 

Digiqole ad

Можеби ке те интересира