Авион се сруши на куќа во САД, четири лица загинаа (ВИДЕО)

Авион се сруши на куќа во САД, четири лица загинаа (ВИДЕО)

Мал авион се срушил на куќа во американската сојузна држава Мисиспи, при што загинаа четири лица.

„Можеме да потврдиме дека имаме четири смртни случаи“, потврдија од полицијата, пренесува Си-Ен-Ен.

Малиот цивилен авион удрил во фамилијарна куќа околу 23:20, истакнаа од полицијата, притоа не ги соопштија причините за уривањето на авионот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds