Авион се урна во Србија

Авион се урна во Србија

Српски воен авион се сруши во близина на Лозница.Српските медиуми јавуваат оти претседателот Александар Вучиќ рекол дека станува збор за стар Миг-21.

На местото пристигнале противпожарни екипи, екипи на полицијата кои го обезбедуваат местото, а се чекаат надлежните државни истражни органи.

Засега нема информации дали настрадал пилотот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds