Авионска несреќа на француските Алпи – загинаа најмалку пет лица

Авионска несреќа на француските Алпи – загинаа најмалку пет лица

Најмалку пет лица загинаа во авионска несреќа во југоисточна Франција, јавија локалните медиуми, повикувајќи се на полициски извори и спасувачи. Несреќата се случила во департманот Изер, на француските Алпи. Авионот, кој припаѓа на локалниот аероклуб, бил на првиот лет и полетал од аеродромот Верси недалеку од Гренобл. Откриени се пет целосно јагленисани тела, а засега […]

The post Авионска несреќа на француските Алпи – загинаа најмалку пет лица first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds