Автобуска несреќа со бегалци од Украина во Италија

Автобуска несреќа со бегалци од Украина во Италија

Автобус со украински бегалци се превртел во Италија, соопштија властите, пренесува БТВ.

Несреќата се случила на автопат во северниот дел на земјата, меѓу Чезена и Римини.

Од засега непознати причини автобусот излетал од патот и се превртел во канал.

Во возилото имало 50 украински бегалци. Едно лице загина, а неколку се повредени.

Акцијата за спасување продолжува.

Од засега непознати причини автобусот излетал од патот и се превртел во канал.

Во возилото имало 50 украински бегалци. Едно лице загина, а неколку се повредени.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds