Автомобил удри во новинар додека известуваше во живо од Белград (ВИДЕО)

Автомобил удри во новинар додека известуваше во живо од Белград (ВИДЕО)

Новинарот Милан Бошковиќ на регионалната Алџезеира доживеа вистинска незгода за време на известување во живо од Белград.

Имено, додека тој ја пренесуваше атмосферата од стадионот Рајко Митиќ, каде Црвена Звезда го пречека Милан возач не го забележа и го удри со својот автомобил. За среќа возилото се движеше многу бавно, па нема несакани повредени.Целата ситација беше комична, па Бошковиќ не издржа да не се изнасмее.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds