Автомобил удрил во работна машина

Сообраќајна незгода се случи попладнево околу 16 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, кај Издеглавје.

Како што информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски, автомобил удрил во работна машина при што со лесни повреди се здобил возачот на патничкото возило.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds