Азар стави крај на кариерата во националниот тим (ВИДЕО)

Азар стави крај на кариерата во националниот тим (ВИДЕО)

Еден Азар објави дека става крај на кариерата во националниот тим, натпреварите на Светското првенство беа последните за него во дресот на Белгија.

Еден Азар преку социјалните мрежи извести за својата одлука.

„Денеска се врти страница… Ви благодарам за вашата љубов. Ви благодарам за вашата неспоредлива поддршка. Ви благодарам за сета оваа среќа споделена од 2008 година. Решив да ставам крај на мојата репрезентативна кариера. Ќе ми недостасувате“, напиша Азар.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy