Бајден: Мајмунските сипаници се причина за загриженост

Бајден: Мајмунските сипаници се причина за загриженост

Епидемијата на сипаници е нешто за што „сите треба да бидат загрижени“, изјави денеска американскиот претседател Џозеф Бајден. Бајден додаде дека американските здравствени власти размислуваат за потенцијални терапии и вакцини. -Ние сме многу ангажирани и се обидуваме да најдеме начини да дејствуваме, има кажа Бајден на новинарите во Јужна Кореја пред да замине за Јапонија, […]

The post Бајден: Мајмунските сипаници се причина за загриженост first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy