Бајден му го честита реизборот на Вучиќ: Ја охрабрувам Србија да направи исчекор за брзо нормализирање на односите со Косово

Бајден му го честита реизборот на Вучиќ: Ја охрабрувам Србија да направи исчекор за брзо нормализирање на односите со Косово

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, прими честитка од претседателот на САД, Џозеф Бајден, соопштија од кабинетот на Вучиќ, при што е пренесена содржината на честитката, јави дописникот на МИА од Белград. „Ви честитам за вашиот реизбор за претседател на Србија, со нетрпение очекувам да имам можност за време на вашиот втор мандат да ја […]

The post Бајден му го честита реизборот на Вучиќ: Ја охрабрувам Србија да направи исчекор за брзо нормализирање на односите со Косово first appeared on TV21.mk.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy