Бастиан Швајнштајгер: Респект за Македонија, симнувам капа!

Бастиан Швајнштајгер: Респект за Македонија, симнувам капа!

Германските медиуми во неверување а фудбалската јавност со пофални зборови за Македонските јунаци.

Статус во кој изразува респект, на твитер, објави и поранешниот германски репрезентативец Бастиан Швајнштајгер.

– Моја почит кон Македонија! Несреќниот пенал за Германија и чистиот пенал кој не беше досуден за нив и сите нивни момци, на гостински терен го победија 4 кратниот светски шампион, Капа доле…, твитна Басти.

Можеби ке те интересира




This will close in 0 seconds