БЕА ПРЕД ВРЕМЕТО: Сцена од Жикина Династија на која сите се чудат – ЕВЕ ЗОШТО (ВИДЕО)

БЕА ПРЕД ВРЕМЕТО: Сцена од Жикина Династија на која сите се чудат – ЕВЕ ЗОШТО (ВИДЕО)

Славниот Драгомир Бојаниќ Гидра и неговиот актерски колега Марко Тодоровиќ, иако поминаа неколку децении од снимањето на сериите „Луди години“ и „Жикина Династија“, сепак се уште не прават среќни со своите гафови. Една од најурнебесните сцени е кога Жика и Милан седат на транспортна количка и пијат пиво додека се возат по градските улици.

Маестрална сцена во која камерата под режија на Драган Калиќ успеа да сними комичен момент на двајца ветерани што многу потсетува на денешното селфи.Иако ниту Милан ниту Жика не знаеја во тоа време дека сцената ќе биде поврзана со „првото селфи видео во домашната кинематографија“ бидејќи во тоа време немаше ни збор замобилните телефони. Сепак тие изгледаат како да позираат пред камерата на нивниот мобилен телефон. За останатото, погледнете го видеото, па проценете сами.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds