Белград: Крадец убил маж откако ја ограбил неговата куќа – го давел со перница па го заклал

Белград: Крадец убил маж откако ја ограбил неговата куќа – го давел со перница па го заклал

Крадец уби синоќа маж (60) откако ја ограбил неговата куќа во Звездара, Белград.

Спорд српските медиуми, телото на мажот било пронајдено утрово околу 4 часот, а убодните рани биле на вратот и рамената, додека тој имал перница над главата и бил покриен со ќебе.

Неколку минути пред да биде пронајдено телото на мажот, полицијата била известена дека кражба е во тек, сепак, иако полицијата пристигнала брзо во куќата, немало крадци или убијци.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds