Беса прогласи победа во Тетово

Беса прогласи победа во Тетово

Генералниот секретар на Движењето БЕСА во изјава за Бриф изјави дека БЕСА победи во Тетово.

  • Победуваме и тоа убедливо во Тетово. Нашиот претседател на партијата Биљал Касами ја порази актуелната градоначалничка Теута Арифи. Ова сѐ уште се неофицијални информации, но се точни – вели Хоџа.

Според официјалните податоци од ДИК, иако обработеноста на гласовите во Тетово сѐ уште е мала, предноста на кандидатот на Беса Биљал Касами е голема.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds