Бесплатен паркинг за Рамазан Бајрам во Струга

Бесплатен паркинг за Рамазан Бајрам во Струга

Јавниот градски паркинг во Струга за Рамазан Бајрам ќе биде бесплатен, соопшти денеска јавното претпријатие „Еко Струга“.

Според информацијата на претпријатието, во Струга паркинг нема да се наплаќа в недела и во понеделник.

– По повод празникот Рамазан Бајрам, паркинзите нема да се наплаќаат в недела и понеделник – 1 и 2 мај, стои во соопштението на ЈП „Еко Струга“. 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds