Безживотно тело извадено од водите на Охридското Езеро

Безживотно тело извадено од водите на Охридското Езеро

Безживотно тело утрово било извадено од водите на Охридското Езеро во Охрид.

„Утрово во осум часот од водите на Охридското Езеро извадено е безживотно тело на повозрасно машко лице, во близина на старото пристаниште“, вели портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски.

Извршен е увид од страна на СВР Охрид и јавен обвинител за утврдување на причините за несреќата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds