Безживотно тело пронајдено кај Канео

Безживотно тело пронајдено кај Канео

Безживотно тело на маж било забележано попладнево во водите на Охридското Езеро, од страна на случаен минувач.

Случајот го потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски. Тој информира дека медицинска екипа утврдила смрт, а истрагата треба дда ги утврфи причините кои довеле до трагедијста, како и идентитетот на починатиот.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds