Битиќи: Инвестиција во Струга бара 900 вработени

Битиќи: Инвестиција во Струга бара 900 вработени

Фатмир Битиќи вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 ја поздрави иницијативата „Отворен Балкан“ и даде пример како ќе функционира таа со инвестиција која ќе почне со работа од септември во Струга.

„Инвестиција во Струга бара 900 вработени во автомобилскиот сектор. И сега, од Македонија не може да се најдат толкав број на работници, и затоа планирано е 250 работници секој ден да доаѓаат од Поградец и од Корча благодарение на „Отворен Балкан“, изјави Битиќи.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds