Битолчанец во Струга продавал дрога

Битолчанец во Струга продавал дрога

Одделението за внатрешни работи Струга, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против А.Т.(24) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При преглед извршен во неговото патничко возило „мерцедес“ на улица „Партизанска“ во Струга, полициските службеници пронашле и одзеле марихуана и една метална дробилка.  

Извор: ohridlife.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds