Богата, кремаста кекс торта со банани и чоколадо: Не се пече – готова е за 15 минути

Богата, кремаста кекс торта со банани и чоколадо: Не се пече – готова е за 15 минути

Брза, вкусна екстра кремаста торта, која се подготвува за само 15 минути.

Потребни состојки:

– 500 мл. шлаг

– 400 гр. кисела павлака

– 350 гр. мелени бисквити

– 100 гр. чоколадо

– 70 гр. шеќер во прав

– 5-6 банани

– 1 лимон

За декорација изматете го шлагот и посипете чоколадни трошки или рендано чоколадо.

Погледнете како се подготвува:

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds