• 22/09/2020

Бомба фрлена кон ресторан во Мостар

 Бомба фрлена кон ресторан во Мостар
loading...
Advertisement

Силна експлозија одекнала рано утрово кај ресторан во населбата Текија во Мостар.

Оперативниот центар на Министерството за внатрешни работи на Херцеговачко-неретванскиот кантон соопшти дека на објектот била фрлена бомба, пренесува порталот „Кликс“.

-Екипите се на терен, ќе знаеме повеќе по увидот – соопштија од полицијата.

Сараевскиот портал наведува дека во инцидентот нема повредени, но е направена голема материјална штета.