„БОМБА“ ОД ИТАЛИЈА: Размена – Погба во Интер, Лаутаро Мартинез во Јунајтед!

„БОМБА“ ОД ИТАЛИЈА: Размена – Погба во Интер, Лаутаро Мартинез во Јунајтед!

Пол Погба се враќа во Италија, но не во Јувентус, туку најверојатно ќе потпише за Интер. Имено како што пишуваат медиумите во Италија и Англија, на повидок е размена меѓу Интер и Мначестер Јунајтед. Французинот да оди во Милано, а Лаутаро Мартинез пак, да се пресели во Премиер лигата и да го предводи нападот на составот на Солскјер. Оваа идеја ја прифатил и самиот Погба, кој немла ништо против одново да соработува со Антонио Конте, тренерот со кој во Јувентус имаше одлична соработа. Да потсетиме дека Погба веќе долго време се поврзува со трансфер и во Реал Мадрид, а Јуве не крие дека сака одново да го има во своите редови.

Извор:sportmedia.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds