Брачен пар од Сараево сака да го посвои бебето родено под урнатините во Сирија

Брачен пар од Сараево сака да го посвои бебето родено под урнатините во Сирија

Светот го обиколи веста дека бебе е родено под урнатините во Сирија, по разорниот земјотрес.

Видео снимката од моментот кога спасувачите го пренесуваат штотуку роденото бебе на сигурно ги преплави социјалните мрежи. Станува збор за девојче, кое е пренесено во болница и е здраво.

Порталот Аваз, пишува дека нивната редакција била контактирана од млад брачен пар од Сараево кој сака да го посвои девојчето.

Мајката на бебето почина, а тоа нема други преживеани членови од семејството.

-Ве молиме да ни помогнете, да дојдете до ова дете и да му пружиме бескрајна љубов и утеха. Објавете вест, да се знае дека во Сараево постојат двајца млади луѓе кои немаат свои деца, а кои би сакале да го посвојат ова бебе и да му ја пружат сета љубов на светот, со солзи изјавила младата жена за Аваз.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds