Брачна двојка од Дебар заболена од коронавирус, се вратила од Италија

Брачна двојка од Дебар заболена од коронавирус, се вратила од Италија

На коронавирус денеска попладне се тестирани двајца нови пациенти и нивните резултати се позитивни на вирусот, соопшти Министерството за здравство.

„Според информацијата која ја имаме во моментов, станува збор за сопружници од Дебар, кои пред неколку дена се вратиле од Италија.

Министерството за здравство ги собира деталите за пациентите. Со дополнителните информации, министерот Венко Филипче ќе се обрати на прес-конференција во 19:30 часот во Владата“, се наведува во соопштението.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds