Бразилска одбојкарка заработува 50 пати повеќе од фотографии на интернет отколку од спортот

Бразилска одбојкарка заработува 50 пати повеќе од фотографии на интернет отколку од спортот

Бразилската одбојкарка Кејла Алвес Рамаљо, попозната како Ки Алвес, е голема ѕвезда на социјалните мрежи. Таа има 2,3 милиона следачи на „Инстаграм“, а неодамна откри дека нејзините најголеми приходи доаѓаат од социјалните мрежи и од OnlyFans, каде што споделува свои фотографии и видеа.

„Сакала или не, тоа ми носи најмногу пари. Се сметам за спортистка, манекенка, инфлуенсерка, деловна жена и претприемач“, вели Кејла во интервју за „О Глобо“.

„На дигиталните платформи заработувам речиси 50 пати повеќе отколку од одбојката. Уште повеќе на OnlyFans бидејќи месечната претплата од 16 евра е фиксна“, рече таа.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds