Бројот на заразени во Италија се зголеми на 322, починаа 10 лица

Бројот на заразени во Италија се зголеми на 322, починаа 10 лица

Бројот на пациенти со коронавирус во Италија се искачи на 322, а бројот на починати се искачи на 10 лица.

Ова го соопшти шефот на италијанскиот кризен штаб, Анџело Борели, пренесува „Анса“.

Најновите три жртви во Италија се на возраст од 84, 83 и 91 година.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds