БРУТАЛНО ПРЕТЕПАНА ТРУДНИЦА: 23-годишната жена го изгубила бебето како последица на ударите

БРУТАЛНО ПРЕТЕПАНА ТРУДНИЦА: 23-годишната жена го изгубила бебето како последица на ударите

Во Белград брутално е претепана 23-годишната Џ.М. која веднаш е пренесена во Гинеколошко акушерската клиника, но за жал лекарите констатирале дека го загубила бебето. Неофицијално, Џ.М. ја претепал невенчаниот сопруг, 25-годишниот С.Ј.

Основно обвинителство за Нова.рс потврдилео дека покренало истрага за расветлиување на целиот случај.

-Полицијата ги презема сите неопходни мерки и кога ќе собере информации и докази ќе бидат наредени понатамошни дејствија, соопштиле од обвинителството.

Foto: Masanori Jošida

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds