Четири прекршувања на забраната за движење изминатото деноноќие во Струга

Четири прекршувања на забраната за движење изминатото деноноќие во Струга

Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, во Струга, регистрирани се 4 прекршување на забраната за движење од 22:00 до 05:00 часот со цел спречување на ширењето на вирусот COVID-19.

– Против овие лица ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds