Чудо во Колумбија: Бебе преживеа авионска несреќа, мајката го заштитила со своето тело

Чудо во Колумбија: Бебе преживеа авионска несреќа, мајката го заштитила со своето тело

Во пад на мал авион во Колумбија загинаа три лица, а преживеа само бебе кое мајката го држела во раце и го заштитила со своето тело.

За жал во несреќата настрадале родителите, доктор Фабио Грандас Рамирез и адвокатката Мајерли Дијаз Рохас, како и дадилката Мурис Маса.

Меѓутоа, нивниот син Мартин, за чудо го преживеал падот и спасителите го пронашле во остатоците од срушениот авион.

На лице место го пронашле и телото на мајката која го држела бебето и со своето тело го заштитила при падот. Бебето е во стабилна здравствена состојба и е пренесено во болница.

Властите ги истражуваат причините за падот на авионот со кој управувал Грандас, кој инаку работел во организација која им доставува медицинска и хуманитарна помош на сиромашните во Колумбија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds